امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

استاندار آذربایجان غربی از ایجاد فری شاپ در مرز سلماس -ترکیه خبر داد

 

 

 

به گزارش سلماس نیوز، قربانعلی سعادت روز پنجشنبه در حاشیه سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سلماس در گفت و گو با خبرنگارسلماس نیوز افزود: این بازارچه با هدف ایجاد تحرک در فضای اقتصادی این شهرستان و استفاده مردم از ظرفیت های مرزی بازگشایی می شود.
سعادت افزود: نحوه عملکرد این بازارچه همانند بازارچه های منطقه آزاد خواهد بود و وارد کردن کالا و اجناس و نیز فروش آن هم به صورت داخلی و هم به صورت ترانزیت انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: این بازارچه در قالب فروشگاه های آزاد همانند سایر شهرستان های مرزی در فاصله ۲۰ کیلومتری نوار مرزی احداث می شود.
وی با بیان اینکه این حق مردم سلماس است که از مزیت های مرزی استفاده کنند، افزود: مردم این شهرستان به عنوان مرزداران حق دارند تا زندگی آرام و راحتی داشته باشند.
وی اظهار کرد: وقتی مساله تجارت مرزی تعریف می شود، اقتصاد هم تعریف شده و مردم از درآمدهای مناسبی بهره مند می شوند و علاوه براین باری از دوش دولت برداشته می شود.
سعادت یادآوری کرد: بازگشایی بازارچه کوزه رش سلماس آرزوی دیرینه مردم منطقه بوده و با بازگشایی آن سیمای اقتصاد منطقه به ویژه مرزنشینان متحول می شود.
به گزارش ایرنا تمامی زیرساخت های لازم برای بازگشایی این بازارچه شامل راه آسفالته، برق و آب مورد نیاز آن از سوی دستگاه های اجرایی سلماس فراهم شده است.
هشت بازارچه از ۵۱ بازارچه مرزی کشور در آذربایجان غربی قرار دارد و این استان به عنوان یکی از مهمترین مراکز صادراتی و وارداتی کشور مطرح است.
بازارچه مرزی کوزه رش- گلینجک در مرز دو کشور ایران و ترکیه و در فاصله ۱۰ کیلومتری روستای کوزه رش، مرکز دهستان شناتال بخش کوهسار این شهرستان واقع است.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *