امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

سفر وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی به شهرستان سلماس

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سلماس گفت: سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی ابلاغ و برنامه اشتغال فراگیر سال ۹۶ به دستگاه های اجرایی این استان اعلام شده است 

 

 

علی ربیعی  در حاشیه سفر به سلماس در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه در دوره های قبل نگاه مناسبی به بخش اشتغال فراگیر نشده و سرمایه گذاری ها به درستی انجام نشده است، ادامه داد: سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری راهکاری برای رونق تولید و ایجاد اشتغال است.

ربیعی با بیان اینکه باید به فهم مشترکی از موضوع اشتغالزایی و بیکاری برسیم، ‌تاکید کرد: دیدگاه استراتژیک باید به مقوله اشتغال داشته باشیم و توزیع منابع مالی به تنهایی پاسخگوی رفع معضل بیکاری نیست.
وی هدف از سفر خود به سلماس را ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی به پلی کلینیک تخصصی و بازدید از واحدهای صنعتی درب ضد سرقت فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی این شهرستان اعلام کرد و افزود: اعتبار لازم برای جذب نیرو و پزشک متخصص پس از ارتقا این درمانگاه به پلی کلینیک تامین شده است تا کارگران و بازنشستگان بتوانند از خدمات بهتر و بیشتر این مجموعه بهره ببرند.
وی با بیان این که در سال ۹۳ در حالی کلید احداث این مجموعه  رقم خورد که وضعیت خدماتی و درمانی در این مجموعه مناسب یک شهرستان ۲۰۰ هزار نفری نبود و هم اکنون تعداد تخصص های بکارگیری شده در این پلی کلینیک از ۶ متخصص به ۲۱ متخصص افزایش یافته است .
وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پلی کلینیک تخصصی، یک تحول اساسی در ارائه خدمت درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی سلماس صورت می گیرد، افزود: این مرکز درمانی با زیربنای سه هزار و ۱۱۵ مترمربع به بخش های پزشکان عمومی، متخصص، داروخانه، مامایی ،دندانپزشکی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، سونوگرافی و گچ گیری مجهز است و روزانه یک هزار مورد مراجعه به این درمانگاه صورت می گیرد.
ربیعی در بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان نیز گفت: سلماس با وجود واحدهای تولیدی در زمینه صنایع غذایی، محصولات بتنی و نیز به علت وجود معادن مختلف ظرفیت زیادی برای توسعه اشتغالزایی دارد.
وی افزود: این شهرستان در تولید درب های صنعتی و ضد سرقت به پایگاه و قطب تولید این محصول در کشور تبدیل شده و در ۳۰ واحد تولیدی درب های صنعتی و ضد سرقت این شهرستان برای سه هزار و ۵۰۰ نفر زمینه اشتغال ایجاد شده است.
وی باتاکید بر افزایش تعداد بازارچه اهی رسمی در مناطق مرزی افزود: استراتژی دولت جلوگیری از قاچاق است و در این مسیر باید مردم محلی بتوانند با کارها و صنایع خرد تجارت را در نوار مرزی رونق دهند.
ربیعی افزود: منطقه مرزی سلماس نیز مانند سایر مناطق مرزی تقویت می شود تا کارهای رسمی و مبادرت های مرزی که به صورت خرد صورت می گیرد، به معیشت مردم کمک کند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *