امروز ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

شهردار جوان سلماس به چهره نابسامان سلماس رنگ آبادانی بخشید


اسفند ماه سال ۹۵ بعد از کش و قوس فراوان و مباحث بسیار حکم شهردار جوان سلماس توسط استاندار آذربایجان غربی امضا شد و مهندس صدقیانی فر از تاریخ مذکور رسما امورات شهرداری را بدست گرفت.

بهار زیبا حکایت از سالی نیکو برای سلماس داشت و در آستانه بهار شهرداری سلماس با نصب المان های نوروزی و سایر المان ها که بکارگیری آنها در سلماس میتوان گفت مسبوق به سابقه نبود این نوید را به سلماسیان داد که روزهای پرکار و عمرانی شهرداری سلماس در پیش است.
روزها از پی هم سپری شد و فصل کاری شهرداری فرا رسید،مردم سلماس در کمال ناباوری شاهد مضاعف شدن امورات عمرانی شهرداری شدند این اقدامات شامل آسفالت و لکه گیری،مسیرگشایی،گسترش فضای سبز،احداث پارک،نصب تندیس های پر محتوا و المان های جدید و … است.
در ادامه این اقدامات شهردار جوان با توجه مضاعف به هنر و کاربرد آن در زیبایی شهرهای امروزی با بکارگیری هنرمندان چیره دست سلماسی تندیس های حافظ درخت و پدر را در میادین و معابر سلماس نصب نمود که این امر یعنی استفاده از ظرفیت های بالقوه هنری شهر چندین سال بود که مغفول واقع شده بود .
پیش از این اقدامات، یکنواختی اوضاع شهر،شهروندان سلماسی را به ستوه آورده بود و این اقدامات قطعا در نشاط بخشی به فضای شهر و افزایش روحیه شهروندان تاثیر مثبتی خواهد داشت.

اعتماد از دست رفته مردم به شهرداری بازگشت

شهرداری سلماس در دوره گذشته دستخوش بی مهری شده بود و نابسامانی اوضاع آن و مشخص نبودن شهردار باعث ایجاد وقفه در پیگیری امورات عمرانی شده بود و مردم سلماس در آن دوران با حالت نارضایتی و بی اعتمادی به عمارت شهرداری می نگریستند حال که شهردار جوان بر مسند شهرداری تکیه زده است در مدت کوتاه توانست این اعتماد از دست رفته را بدست بیاورد و در روزهای کنونی مردم با اطمینان خاطر از اینکه عوارض و سایر هزینه های پرداختی به شهرداری مصروف شهر می شود این هزینه ها را با رضایت کامل به شهرداری می پردازند.

آسفالت یک دست و هموار خواسته اصلی مردم از شهرداری سلماس…

با گشت کوتاه در خیابان های سلماس هر عابر و مسافری متوجه وضعیت بد
آسفالت سلماس می شود،این وضعیت یادگار زشت حفاری در سالهای گذشته است و در دوره تصدی شهردار جدید مقداری از این ناهمواری ها لکه گیری شده است و مردم در انتظارند تا ببینند شهردار تلاشگر می تواند مشکل آسفالت شهر را حل نماید؟
البته طبق گفته های شهردار محترم عملیات لکه گیری و آسفالت به زودی شروع خواهد شد

مردم سلماس شایسته خدمات بهتر از این هستند

اگر منصفانه نگاه کنیم شهردار سلماس در مدت مسئولیت خود توانسته با همکاری سایر عوامل و کارمندان شهرداری خدمات ارزنده ای را به شهر سلماس ارایه کند ولی قطعا مردم سلماس لایق خدمات بیشتر از این هستند و با توجه به اینکه شهردار در این مدت مسئولیت نمره قابل قبولی را کسب کرده با تداوم این خدمات و مضاعف شدن آنها مردم سلماس نمره ۲۰ را به شهردار جوان اعطا نمایند.

خبرنگار جام جم به پای صحبت با شهردار تلاشگر نشست:

صدقیانی فر،شهردار سلماس با بیان اینکه از موقع روی کار آمدن تمام نیروها و امکانات شهرداری سلماس را برای خدمات رسانی به شهر بسیج نموده ایم ضمن اشاره به مشکلات شهر در حوزه فضای سبز و کمبود فضای سبز در سلماس نسبت به میانگین کشوری افزود در این مدت توانسته ایم با احداث پارک و فضای سبز سرانه فضای سبز را در سلماس از ۳ متر به ۵/۳ متر افزایش دهیم و  امید است در آینده بتوانیم این عدد را به استاندارد ملی که ۸ الی ۱۲ متر می باشد نزدیک کنیم چراکه وجود فضای سبز و پارک یکی از ملزومات شهر می باشد و توجه مضاعف به آن علاوه بر این که باعث سرسبزی شهر می شود موجب ایجاد نشاط در سطح شهر می شود،توسعه فضاهای سبز در اولویت کاری می باشد و می کوشیم همواره در تزیین فضای سبز به وسیله نورپردازی و المان ها و تندیس ها گامی اساسی در سامان بخشیدن به اوضاع فضای سبز در سلماس برداریم.
شهردار سلماس افزود:پارک بانوان از نیازهای اساسی شهر می باشد و در این خصوص نیز مطالعاتی انجام گرفته،مجوز آن اخذ شده و احداث آن در تامین زمین و آماده سازی آن است و این نوید را به بانوان سلماسی می دهیم که به زودی اوقات فراغت خود را در پارک منحصر به پارک بانوان سپری خواهند نمود.

شهردار سلماس با اشاره به اینکه ورزش یک امر حیاتی برای جامعه می باشد افزود سعی میکنیم فضاهای سبز وپارک های موجود و جدیدالاحداث را وسایل ورزشی مجهز کنیم تا گامی در جهت نهادینه نمودن ورزش برداشته باشیم و این وسایل ورزشی خیابانی شامل میزهای تنیس و والیبال خیابانی می باشد که در سطح شهر سلماس تازگی دارد
شهردار سلماس:مردم از وضعیت میدان تره بار قدیم شکایت دارند
صدقیانی فر با بیان اینکه مردم و کسبه محل از وضعیت میدان تره بار قدیم ناراضی هستند گفت:مطالعات و اقدامات  در خصوص تغییر کاربری میدان تره بار قدیم انجام شده است و به زودی این اقدامات به مرحله عمل درامده و مردم شاهد آن خواهند بود.

شهرداری سلماس به فناوری اطلاعات نیز توجه ویژه داشته است

شهردار جوان سلماس در ادامه با اشاره به اینکه همگامی با تکنولوژی علی الخصوص فضای مجازی در دنیای کنونی به هیچ وجه قابل اغماض نیست گفت:در این زمینه نیز نرم افزار معرفی سلماس تدوین و عرضه شده است و در کنار آن از المان های معرفی شهر در نقاط مختلف بهره خواهیم جست .

صدقیانی فر در خاتمه گفت:از تمامی پرسنل و کارگران زحمت کش شهرداری که همواره دغدغه آبادانی شهر را داشتند تشکر نموده و از شهروندان عزیز که در خلال عملیات های عمرانی متحمل زحمت می شوند و گاها آمد و شد مردم با اختلال مواجه می شود نهایت تقدیر و تشکر را دارم.


 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

۲ دیدگاه برای “شهردار جوان سلماس به چهره نابسامان سلماس رنگ آبادانی بخشید”

  1. منتقد گفت:

    با سلام ، ایشان قسمت کوچکی از وظایف قانونی خود را انجام داده ، این همه آسمون ریسمون ندارد که. هنوز ۹۰ درصد چاله های شهر مردم را ٱزار می دهد !!

  2. شهروند گفت:

    اونقدر کار نکردند که یه لکه گیری ساده یا زیباسازی شهر رو به حساب کارکرد می ذارن. وظیفه قانونی شون رو انجام میدن. اینهمه مالیات و عوارض از من و شما گرفته میشه چکارش می کنند؟

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *