امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

۳۲۵۶ خانوار سلماسی از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره‌مند هستند

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سلماس گفت: هم اکنون سه هزار و ۲۵۶ خانوار سلماسی از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره‌مند هستند.

 

 

به گزارش سلماس نیوز، مهدی خضرلو امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون سه هزار و ۲۵۶ خانوار سلماسی از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره‌مند هستند.

وی افزود: هم اکنون مجموع مددجویان این شهرستان ۶ هزار و ۳۵۷ نفر بوده که یک هزار و ۶۹۶ خانوار بدون سرپرست، ۱۳ خانوار متارکه، چهار خانوار سرپرست سرباز، ۷۹۸ نفر از کار‌افتادگی سرپرست،۶ خانوار بد سرپرست و ۳۸۰ خانوار سرپرست بیمار تحت پوشش خدمات کمیته امداد‌ امام‌خمینی(ره) هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سلماس گفت: از سوی دیگر ۱۲۴ خانوار که سرپرستشان زندانی است نیز از این خدمات بهره‌مند می‌شوند که نشانه عطوفت نظام جمهوری اسلامی ایران را می‌رساند.

وی تصریح کرد: همچنین از خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان یک هزار و ۹۲۱ خانوار روستایی و یک هزار و ۳۳۵ خانوار شهری بوده و دو هزار و ۸۸۴ خانوار معیشت‌بگیر کمیته ‌امداد هستند.

خضرلو ضمن دعوت از مردم برای شرکت در طرح‌های حمایتی از ایتام و کودکان بد سرپرست گفت: در سال گذشته ۳۷۱ نفر ایتام و تعداد فرزندان شامل طرح محسنین ۲۸۴ نفر بوده و در این طرح تا کنون ۸۱۲ حامی اعلام آمادگی کرده‌اند و در سال گذشته ۶۲۴ میلیون و ۶۷۸ هزار تومان جمع کل واریزی طرح‌های حمایتی ایتام و محسنین بوده است.

وی درباره طرح محسنین اظهار داشت: در طرح محسنین فرزندانی هستند که دست تقدیر و سرنوشت آنان را از داشتن پدری که بتواند احتیاجات مادی و معنوی آنان را برآورده سازد، محروم ساخته و پدر خانواده با وجود میل باطنی‌اش به دلیل کهولت، بیماری و از کار‌افتادگی و یا علل دیگر، توان اداره زندگی را ندارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سلماس بیان کرد: بنابراین لازمه رفع فقر و مظلومیت از چهره این کودکان و دستگیری والدین آنان و از طرفی تضمین موفقیت نسل‌های آینده عزمی راسخ از سوی مردم برای شرکت در این طرح‌های حمایتی اعم از طرح ایتام و محسنین است.

وی گفت: در زمینه هزینه‌های بیمارستانی افراد تحت پوشش کمیته امداد در سال ۹۵ مبلغ ۳۷۰میلیون و ۳۶۶ هزار تومان و در چهار ماهه نخست سال جاری ۴۵میلیون و ۴۸۰هزار تومان هزینه شده است.

خضرلو ادامه داد: در زمینه مسکن در چهار ماهه نخست سال جاری ۳مورد خرید مسکن،یک مورد احداث،۴۷ مورد تعمیرات کلی و جزئی مسکن مددجویان شامل احداث فضاهای جانبی از جمله حمام، آشپزخانه، سرویس و ایزوگام و ۷ مورد احداث مسکن روستایی بوده که این آمار در سال گذشته در خرید و احداث مسکن هشت مورد و تعمیرات جزئی و کلی ۱۵۳ مورد و در مسکن روستایی نیز ۱۱ مورد احداث بوده است.

وی از طرحهای موفق این نهاد طرح خود اشتغالی را نام برد و توضیح داد: در سال گذشته برای ۴۰۴ نفر با مبلغ ۲۶میلیون تومان و در سال جاری نیز برای ۱۰۰نفر با هزینه کرد ۱۰ میلیون تومان کلاس‎های آموزشی برگزار شده که باعث خودکفایی ۳۲۱ نفر در سال ۹۵ و ۱۶۷ نفر در سال جاری شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سلماس تصریح کرد: وام‌های کارگشایی نیز از دیگر طرح‌های حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده که در انواع مددجویی،غیرمددجویی و خیرین ارائه می‌شود و در سال ۹۵ برای تعداد ۳۳۸ نفر به مبلغ ۴۹۴میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و در سه ماه اول امسال مبلغ ۲۷۹میلیون و ۷۰۰هزار تومان برای ۱۳۶ نفر و ۴۳۶میلیون و۶۰۰ هزار تومان وام خودکفایی برای ۳۴ نفر ارائه شده است.

وی در ادامه افزود: اردوهای آموزشی تربیتی،زیارتی و خدمات آموزش خانواده،هزینه خوابگاه‌های دانش آموزی،تامین هزینه دانش‌آموزان در کانون‌های فرهنگی،کمک به پیگیری و شناسایی خانواده برای جلوگیری از اعتیاد به مواد‌مخدر و ارتقای دانش و بینش اسلامی کارکنان از فعالیت‌های عمده واحد فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان است.

.

فارس

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *