امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

کودتای ۲۸ مردادماه نخستین دخالت آمریکا در امور داخلی ایران و هم‌چنین نخستین دخالت آمریکا در یک کودتا بود.

 

امام جمعه سلماس گفت: مسئولان امروز ایران باید از ماجرای ۲۸ مرداد ۳۲ عبرت گرفته و هرگز اسیر حیله‌های دشمنان نشده و به آنان اعتماد نکنند.

 

 

سلماس نیوز/حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سلماس با اشاره به وقایع ۲۸ مردادماه ۳۲، اظهار داشت: کودتای ۲۸ مردادماه نخستین دخالت آمریکا در امور داخلی ایران و هم‌چنین نخستین دخالت آمریکا در یک کودتا بود.

وی با اشاره به دلایل سقوط دولت مصدق، افزود: یکی از دلایل شکست دولت مصدق اعتماد او به آمریکا بود زیرا به باور او آمریکا به عنوان یک قدرت نوظهور قابل اعتماد بوده و خوی استکباری نداشت درحالی که آمریکا خود سردمدار مستکبران جهان است.

امام جمعه سلماس ادامه داد: آنگونه که اعتماد دکتر مصدق به آمریکا شکست و سقوط دولتش را رقم زد مسئولان امروز ایران هم باید از تاریخ عبرت گرفته و هرگز اسیر حیله‌های دشمنان نشده و به آنان اعتماد نکنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت ۴۷ سال از کودتای ۲۸ مردادماه ۳۲، آمریکایی‌ها به دخالت خود در این کودتا اعتراف کرده و هم‌چنین به حمایت خود از صدام معترف شدند و حالا مردم ایران در مورد این اعترافات چه حسی پیدا می‌کنند؟

موسوی با اشاره به بیانات رهبری در مراسم حکم تنفیذ ریاست جمهوری مبنی بر توجه کردن رئیس جمهور به معیشت و اقتصاد مردم، تعامل با دنیا و با صلابت بودن در برابر سلطه‌طلب‌ها، عنوان کرد: اکنون زمان رای اعتماد به وزرای دولت است رئیس‌جمهور باید به این سفارشات رهبری توجه کرده و تمام تلاش خود را برای عملی کردن آنها به کار ببرد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *