امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

مدرسه ۹ کلاسه خیر ساز دکتر مریم رضوی سلماسی افتتاح شد

مدرسه ۹ کلاسه خیر ساز دکتر مریم رضوی سلماسی در تازه شهر سلماس با حضور جمعي از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش سلماس نیوز , “رسول موسی زاده ” مدیر آموزش و پرورش سلماس در این مراسم، عمل خيرين مدرسه ساز را الگويي براي دانش آموزان دانست كه بايد توسط معلمان به آنان يادآوري شود.

“موسی زاده ” از آموزگاران خواست در كلاس‌هاي درس به جاي انديشه، انديشيدن را به دانش آموزان ياد بدهند زيرا دانش آموزان بسيار باهوش و متفكرند كه مي توانند آينده درخشاني برای اين كشور ترسيم كنند.

” علی آخوندیان ” مدیر عامل جامعه خيرين مدرسه ساز استان در سخناني آثار عمل نيك انسان‌ها از جمله كار خير مدرسه سازي را بسيار ماندگار عنوان كرد و افزود: حركت خير مدرسه سازي به عنوان اقدامي فراگير امروز نه تنها كل كشور بلكه  تمام جهان را فراگرفته و هم اكنون تعداد خيران مدرسه ساز از ۴۰۰ هزار  نفر فراتر رفته است.

“جواد جبارزاده ” فرماندار شهرستان در این مراسم افزود : آثار بركت حضور و فعاليت خيران مدرسه ساز در روستا‌ها و شهرها كاملاً مشهود است و مدارسه ساخته شده توسط اين افراد گواهي بر عمل خير و انسان دوستانه آن ها است.

“جبارزاده” با اشاره به اينكه خير مدرسه ساز دارايي خود را در طبق اخلاص مي‌گذارد، افزود: بسياري از انسان‌ها از جان خود براي حفظ مالشان مي گذرتد در حاليكه خيران مال خود را براي آينده بچه هاي اين مرز و بوم انفاق مي كنند.

“قهرمان رحمانی ” مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان ضمن قدرداني از تلاش‌هاي خانواده دکتر مرحومه مریم رضوی خير سازنده مدرسه مرحوم رضوی ادامه داد: مدرسه اي كه امروز شاهد افتتاح آن هستيم سال گذشته كلنگ زني شد و امروز به مدرسه اي زبيا و مجهز تبديل شده كه حضور در آن براي بچه ها و معلمان غرور آفرين و آينده ساز است.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان  با اشاره به اينكه در جهان امروز شاهد جنگ و جدال و مبارزه با ظلم و بي عدالتي هستيم خاطرنشان كرد: در چنين شرايطي كه دنيا با آن درگير اين ما در كشورمان ايران گرد هم مي آييم و مدرسه افتتاح مي كنيم تا بچه هايمان درس بخوانند و با دنياي وانفساي امروز مبارزه كنند.

موسوی در پايان با قدرداني از مسئولان آموزش و پرورش  به دليل برپايي مراسم با شكوه استقبال از مدعوين و نيز قدرداني مجدد از دكتر مهردادی و خانواده مرحومه رضوی براي تمامي دانش‌آموزان اين مرز و بوم آرزوي موفقيت كرد.

دكتر مهردادی خير سازنده آموزشگاه دخترانه ” دکتر مریم رضوی ” كه به نام همسر اين خير نامگذاري شده از ديگر سخنرانان اين مراسم بود.

پدر دکتر مریم رضوی در حاشیه این مراسم با تاكيد بر اينكه دانش آموزان آينده سازان اين كشور هستند اظهار داشت: از دانش‌اموزان كه نوه‌هاي من  و معلمان كه فرزندان من هستند مي خواهم در راه علم و دانش نهايت تلاش خود را به كار گيرند و يادآور مي‌شوم كه نقش معلم در آموزش و تعليم دانش آموزان بسيارمهم است زيرا كلاس درس را مي توان زير درخت هم انجام داد، عنصر اصلي معلم است.

وي بیان كرد: معلمان بايد انديشيدن را به دانش‌آموزان ياد بدهند زيرا آنان ادیبان،  هنرمندان و دانشمندان آينده كشور هستند.

سید رضوی رييس مجمع خيرين مدرسه ساز شهر ستان سلماس ادامه داد: نيت خير آنكس كه به كار خير مدرسه سازي وارد مي شود از آن خداوند لايزال است كه در فرد خير به امانت گذاشته و هر آنچه دارد را براي آسايش و آينده اين كشور در طبق اخلاص مي‌گذارد

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *