امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

پیام فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس بمناسبت فرارسیدن ماه محرم

فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان پیامی صادر کرد،متن پیام وی به شرح زیر است:

در آستانه ماه محرم الحرام(ماه ذبح عظیم)ماه تجلی ارزشهای الهی،ماه شهادت و رشادت،ماه حریت و عبودیت،ماه خون گریستن آسمان و زمین و ماه اسارت حرم و سوگواری عرش الهی قرار گرفته ایم.
ضمن عرض تسلیت به تمامی عاشقان و شیفتگان مکتب حضرت اباعبدالله الحسین بمنظور پرهیز از هرگونه بدعت و خرافه پرستی و مسائلی که باعث وهن فرهنگ تشیع میگردد از مردم عزیز و فهیم شهرستان و هیئت های محترم مذهبی و دستجات عزاداری درخواست می نماییم به منظور عظمت و رونق هرچه بیشتر مراسم عزاداری ضمن رعایت قوانین و مقررات همکاری و تعامل نزدیک را با حافظان نظم و امنیت بعمل آورند.

انتظارات و توقعات پلیس از هیئت های مذهبی:
۱-مسئولان هیئت های مذهبی و همیاران پلیس با اعمال مدیریت مناسب از بروز هرگونه رفتار و اعمال ناصحیح در هیئت خود جلوگیری نمایند و مسئولان هيات‌هاي عزاداري و تكايا خواست از نصب هر گونه داربست در معابر عمومي که موجب مسدود شدن خيابان و يا كندي عبور و مرور مي‌شود خودداري کنند .
۲-حضور دستجات عزاداری در سطح شهر می بایست بر اساس جدول زمانی که از قبل هماهنگی شده صورت پذیرد و هرگونه حضور خارج از برنامه می بایست قبلا با کلانتری محل و پلیس راهنمایی رانندگی هماهنگ شود.
۳-از به کارگیری آلات و ادوات موسیقی غیر متعارف پرهیز شود.
۴-مسئولان هیئت ها به توصیه های علما و مراجع تقلید در نحوه برگزاری آئین عزاداری توجه کنند و اجازه ندهند خدای نکرده مراسم عزاداری در بعضی از رفتارهای خرافی و اعمال وهن آمیز مانند حمل تمثال غیر واقعی و منتسب به ائمه اطهار (ع)،قمه زنی،استفاده از آلات و ادوات موسیقی غیر متعارف،علم کشی ((رقص علامتها)) و امثال آن آمیخته شود.

توصیه های انتظامی،اجتماعی ویژه ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

۱-رانندگان محترم،از تردد و پارک خودرو در خیابانهایی که هیئت های عزاداری حرکت مینمایند خودداری نمایید.
۲-از حمل و نگهداری پول و اشیاء قیمتی در مکان های شلوغ و پر تردد خودداری نمایید
۳-مراقب کودکان و فرزندان خردسال خود باشید و هرگز آنها را در محل شلوغ رها نکنید.
۴-حتی المقدور خانه خود را خالی از سکنه نگذارید.
۵-در صورت مشاهده حرکت مشکوک سریعا به نیروی انتظامی مراجه یا با تلفن ۱۱۰ تماس حاصل نمایید.

فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *