امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

نشست خبری فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا برگزار شد .

به گزارش  سلماس نیوز ، سرهنگ حسین رمزی در نشست با خبرنگاران شهرستان سلماس به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: برنامه های متنوع این هفته با شعار «پلیس برای امنیت و امنیت برای همه است » به منظور ارتباط بیشتر پلیس با مردم در این شهرستان اجرا می شود.

فرمانده انتظامی سلماس با تبریک هفته ناجا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی افزود: ۱۴ تا ۲۰ مهر ماه به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است که از خبرنگاران انتظار می رود در طول این هفته بیش از پیش برنامه ها و عملکرد نیروی انتظامی را به اطلاع مردم برسانند .

این مسئول با اشاره به اهمیت امنیت در اسلام اظهار کرد: رسول اکرم(ص) فرمود دو نعمت امنیت و سلامت ناشناخته است، امنیت در قرآن به عنوان نعمت الهی برشمرده شده است و امنیت موجب آرامش انسان می‌شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که امنیت یکی از نیازهای اصلی کشور است، در نگاه ایشان امنیت متعلق به همه آحاد جامعه است و باید تنها کسانی احساس ناامنی کنند که به دنبال خدشه دار کردن امنیت دیگران هستند، مقام معظم رهبری معتقد هستند که مردمی سازی امنیت، موجب درونی و نهادینه شدن امنیت می‌شود.

فرمانده انتظامی سلماس به برنامه های هفته ناجا در این شهرستان اشاره کرد و گفت:  دیدار با امام جمعه، حضور کارکنان نیروی انتظامی در میعادگاه نماز جمعه، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا نخستین برنامه های این هفته است.

وی، برگزاری صبحگاه مشترک با حضور نیروهای مسلح، دیدار از خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان نیروی انتظامی , بیماران و بازنشستگان را از دیگر برنامه های هفته نیروی انتظامی در شهرستان سلماس عنوان کرد.

سرهنگ رمزی در بخش دیگری سخنانش همچنین به ارایه گزارشی بخشی از عملکرد نیروی انتظامی شهرستان سلماس در سال گذشته تا کنون پرداخت و گفت: نیروی انتظامی یکی از ارکان امنیت عمومی و کمک به مردم است.

فرمانده انتظامی شهرستان سلماس با بیان اینکه وقوع سرقت در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال قبل ۱۳ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: کشفیات در این شهرستان نیز نسبت به سال قبل با افزایش ۱۰ درصدی همراه است.

فرمانده انتظامی شهرستان سلماس با اشاره به اجرای طرح‌های متعدد منطقه ای با محوریت مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای اجرای این طرح‌ها نقاط آلوده به مواد مخدر در شهرستان سلماس پاکسازی شد تا سطح امنیت اجتماعی ارتقا یابد.

سرهنگ رمزی فرمانده انتظامی شهرستان سلماس از افزایش ۱۴ درصدی تماس شهروندان سلماسی با سامانه ۱۱۰ پلیس در سال جاری خبرداد و گفت :  شهروندان سلماسی در سال قبل ۱۷ هزار و ۶۶۵  تماس و امسال نیز ۲۰ هزار و ۱۸۱  تماس  با سامانه ۱۱۰ پلیس  تماس گرفته اند که نسبت به مدت مشابه سال  ۱۴ درصدری افزایش داشته است که این امر نشان دهنده افزایش مشارکت مردم با نیروهای انتظامی و امنیتی است .

فرمانده نیروی انتظامی سلماس در پایان از مردم خواست برای پیشگیری از وقوع انواع جرایم و برخورد با متخلفان، هرگونه موارد مشکوک را از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند و نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تقدیرهای خود را در خصوص عملکرد پلیس به سامانه ۱۹۷ گزارش کنند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *