امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

۸۰درصد جمعیت روستایی سلماس از راه آسفالته برخوردارند

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: شاخص برخورداری جمعیت روستایی شهرستان سلماس از راه آسفالته، ۸۰ درصد است.

 

 

به گزارش سلماس نیوز:ابراهیم مبارک قدم عصر یکشنبه در بازدید از راه های روستایی منطقه مرزی کوزه رش در شهرستان سلماس اظهارداشت: پروژه های نیمه تمام احداث و آسفالت راه روستایی به طول ۱۵ کیلومتر در شهرستان سلماس در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی تا پایان امسال تکمیل می شود.

وی به لزوم اتمام پروژه های نیمه تمام به ویژه احداث و آسفالت راههای روستایی ساخته شده اشاره کرد و ادامه داد: طول راههای روستایی شهرستان سلماس ۶۳۵ کیلومتر بوده که ۳۰۰ کیلومتر آسفالت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نقش استانداردسازی راههای روستایی را در پیشرفت اقتصاد کشاورزی و آبادانی روستاها یادآور شد.

مبارک قدم افزود: ۶۵ کیلومتر از راههای روستایی آماده آسفالت با نگاه مدیریت بهینه منابع و کاهش هزینه های ساخت در مناطق کم برخوردار آذربایجان غربی آسفالت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اضافه کرد: ۴۵ پروژه کلیدی برای ساخت بزرگراه و راهسازی با اعتبار  سه هزار میلیاردریال در جاده های آذربایجان غربی اجرا می شود.

مبارک قدم افزود: تکمیل کریدورها و ارتقای شاخص توسعه مسیرهای دسترسی به پایانه های مرزی و نیز آسفالت راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار روستایی از جمله احکام برنامه ششم توسعه در حوزه راه و شهرسازی است.

وی با تاکید براینکه توسعه زیرساخت های حمل و نقل لازمه آبادانی و دسترسی روستاییان به امکانات و خدمات زیربنایی است، یادآور شد: بهسازی و آسفالت راههای روستایی در شکوفایی اقتصاد کشاورزی استان نقش پررنگی ایفا می کند.

ابراهیم مبارک قدم به همراه نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان سلماس و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از راه های روستایی منطقه مرزی کوزه رش بازدید کردند.

.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *