امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

انقلابی بزرگ در عرصه گازرسانی به روستاهای سلماس

 


محمد مومنی رییس اداره گاز شهرستان سلماس :انقلابی بزرگ در عرصه گازرسانی به روستاهای سلماس،۵۹ درصد روستاهای سلماس از نعمت گاز شهری برخوردار هستند

 

محمد مومنی رییس اداره گاز شهرستان سلماس در گفتگو با خبرنگار سلماس نیوز ضمن بیان اینکه شرکت ملی گاز مسئولیت خطیری در عرصه گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار بر عهده دارد افزود:اداره گاز شهرستان سلماس از ادارات سرآمد و فعال می باشد که با تلاش بی وقفه و شبانه روزی به مشترکین خود که شمار آنها در شهرستان سلماس بیش از ۴۹۰۰۰مشترک می باشد خدمات ارائه می دهد.

رییس اداره گاز شهرستان سلماس با اشاره به اینکه گازرسانی به روستا ها از دغدغه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد گفت:گازرسانی به روستا ها آثار مطلوب فراوانی دارد که از آن جمله می توان به عدم مهاجرت روستائیان به شهر ها،افزایش رفاه عمومی و همچنین مهاجرت معکوس اشاره نمود.

این مسئول در ادامه گفت:در سال جاری گازرسانی به  ۲۲ روستای بخش کوهسار شهرستان سلماس در مرحله پیمان سپاری می باشد و ان شاالله در دهه مبارک فجر کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد همچنین گازرسانی به ۱۰ روستای دهستان کناپروژ به پیمان رفته است و عملیات اجرایی آن به زودی شروع خواهد شد.

وی  اضافه کرد: امیدواریم با نظر گرفتن سیاست های کلی نظام و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب که همواره به خدمات رسانی به روستائیان غیور تاکید دارند گازرسانی به کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان سلماس تا دو سال دیگر به اتمام برسد و ۱۰۰درصد مناطق روستایی بالای  ۲۰خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند.

 

رییس اداره گاز شهرستان سلماس با اشاره به بی وقفه بودن خدمت رسانی به مشترکین گفت همواره تلاش می کنیم تا در فصل سرما و روزهایی که دمای هوا افت قابل توجهی دارد افت فشار گاز به حداقل برسد تا گاز مشترکین قطع نشود که در این راستا ایستگاه دوم سی.جی اس در این شهرستان در محور سلماس-خوی احداث می شود که با افتتاح این ایستگاه تقلیل فشار قطعی گاز به حداقل می رسد و همچنین ۱۱ ایستگاه تی . بی . اس نیز در شبکه گاز شهرستان سلماس فعالیت دارند.

مومنی افزود:کارهای بزرگ و منحصر بفردی در عرصه گسترش شبکه های گازرسانی و ایجاد ایستگاه های تقلیل فشار انجام گرفته است و از این رهگذر به متراژ۳۸۳۰۰متر شبکه گذاری،۱۹۰کیلومتر شبکه گذاری روستایی و ۴۰ کیلومتر خط تغذیه ایجاد شده است .

مومنی با اشاره به اینکه ۷ ایستگاه C.N.G نیز در شهرستان سلماس فعالیت دارند گفت سوخت C.N.G بصورت بی وقفه در شهرستان سلماس ارائه می شود و اداره گاز شهرستان سلماس همواره می کوشد تا به بهترین نحو ممکن به این جایگاه ها سوخت رسانی نماید.

وی با اشاره به اینکه ساختمان اداره گاز شهرستان سلماس مستهلک بود و نیاز به نوسازی داشت گفت:ساختمان جدید اداره گاز شهرستان سلماس با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال احداث است و این ساختمان با آخرین تکنولوژی های مهندسی در مقابل زلزله و بلایای طبیعی مقاوم خواهد بود که استحکام این ساختمان اهمیت بسزایی در مواقع زلزه  در حوزه مدیریت بحران دارد همچنین نوسازی این ساختمان گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات بهتر و شایسته تر به ارباب رجوع بوده وایجاد محیط اداری در خور شان مردم گرانقدر سلماس می باشد.

مومنی در خاتمه خبر خوش برای صاحبان واحد های مرغداری داد و گفت:تمام مرغداری ها در آینده نزدیک با سوبسید به شبکه گاز متصل خواهند شد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *