امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

📍آماده تعامل همه جانبه با نهادهای ذیربط برای مبارزه با پدیده شوم رباخواری هستیم📍

 

 

✅سجاد شاکر،رئیس اتاق اصناف شهرستان سلماس در گفتگوي اختصاصي با سلماس نيوز با اعلام این خبر گفت:متاسفانه در برهه کنونی شاهد افزایش رباخواری هستیم و رکود بازار،مصرف گرایی و تجمل گرایی از علل اصلی افزایش این عمل شوم می باشند لذا با توجه به اینکه رباخواری و رباگیری یکی از آفت های جامعه علی الخصوص آفت اقتصاد پویا می باشد اتاق اصناف شهرستان سلماس آمادگی دارد بصورت همه جانبه با نهادهایی که در امر مبارزه با این عمل شنیع ذیربط هستند همکاری نماید.

✅وی افزود به لسان وحی رباخواری مبارزه با خدا بوده است و با توجه به این تعبیر مبارزه با رباخواران در برهه کنونی که اقتصاد از رکود رنج می برد از اوجب واجبات می باشد.

✅شاکر اضافه کرد:با توجه به گسترش رباخواری بسیاری از واحد های صنفی و تولیدی که به ناچار و به عنوان آخرین راه نجات به رباگیری روی می آورند متاسفانه در دام رباخواران گرفتار می شوند و با شدت هر چه تمام ورشکسته می شوند که این موضوع خوشایند نیست و همتی جهادگونه می طلبد تا با عوامل این عمل زشت مبارزه نماییم.

✅رئیس اتاق اصناف شهرستان سلماس با بیان اینکه می توانیم با حمایت بیشتر از واحد های صنفی و تولیدی گامی اساسی در مبارزه با رباخواری برداریم افزود:باید ماوای امنی برای واحد های صنفی و تولیدی در معرض ورشستگی محیا کنیم تا در دام رباخواران نیافتند و با توجه به همین حمایت ها به بهبود کسب و کار خود بپردازند نه اینکه بروند و به گناه کبیره و استثنا ناپذیر ربا مرتکب شوند.

✅شاکر در ادامه گفت:همچنین با افزایش آگاهی و نمایاندن و تبیین عواقب رباخواری و ربا گیری نیز می توانیم در این خصوص فرهنگ سازی کنیم و بیش از این شاهد گسترش این عمل نباشیم.

✅وی در خاتمه عنوان کرد:مجددا به نمایندگی از هیات رئیسه اتاق اصناف اعلام میدارم با هر نهادی که قصد مبارزه با رباخواری داشته باشد همکاری همه جانبه می کنیم همچنین در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی مبارزه با رباخواری اعلام آمادگی می نماییم که فعالان اقتصادی ، صاحبان صنایع ،مشاغل و اصناف از این کارگاه های آموزشی بهره مند شوند و به نوبه خود از گسترش رباگیری ممانعت بعمل آوریم.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *