امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

عملکرد معاونت امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سلماس در شش ماهه اول ۱۳۹۶

 

 

 

رحمانی در گفتگو با خبرنگار سلماس نیوز گفت:با توجه به اینکه توجه به امور عمرانی و برنامه ریزی در دولت دکتر روحانی از اولویت های کاری دولت بوده است در حوزه های عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان سلماس نیز در دولت آقای روحانی فعالیت های فراوانی صورت پذیرفته است .

وی گفت:در زمینه نظارت ،نظارت عالي بر روند مطالعات و طرح هاي اجرایی پروژه هاي عمراني  شهرستان  انجام گرفته و پیگیری های لازم بصورت مکرر در ارتباط با تصویب، تخصیص و جذب اعتبارات لازم برای اتمام پروژه های عمرانی بالای ۸۰ درصد در شهرستان انجام شده است.

 

وی با توضیح اینکه پیگیری های مجدانه در خصوص به نتیجه رسیدن پروژه های عمرانی در دستور کار این معاونت قرار دارد گفت:  در زمینه  پیگیری و به نتیجه رساندن انعقاد قرارداد آسفالت راه روستایی دلزی بخش کوهسار (با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۰۰ میلیون ریال) که بزرگترین روستای بخش مذکور و مرکز دهستان شپیران می باشد فعالیت های بسزایی انجام گرفته است که گفته می شود این پروژه از مطالبات جدی مردم دهستان شپیران بوده است.

رحمانی با اشاره به برگزاری منظم جلسات شورای ترافیک افزود: این معاونت با برگزای جلسات کارگروه شورای ترافیک که مصوبات این كارگروه بيش از۷۰ مصوبه می باشد  با عملی نمودن بیش از ۹۰ درصد مصوبات کارگروه مذکور و نیز کاهش ۶۶ درصدی تصادفات درون شهری منجر به فوت نسبت به شش ماهه اول سال گذشته کارنامه درخشانی دارد همچنین برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات کارگروه مدیریت بحران شهرستان سلماس  وبرگزاری جلسات و پیگیری مصوبات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان سلماس نیز همواره در دستور کار این معاونت بوده است که در این زمینه نیز معاونت مذکور سرآمد می باشد.

وی در ادامه افزود با توجه به اینکه سیاست کلی نظام بر حمایت از اشتغال تاکید فراوان دارد گفت:حمایت جدی از اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان و برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و نیز پیگیری جدی و مستمر اجرای دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در شهرستان سلماس انجام شده است همچنین در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری تشکیل جلسات مستمر در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و پیگیری اجرای دستورالعمل بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان سلماس انجام شده است و  واحدهای واجد شرایط از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جهت دریافت تسهیلات تخصیصی معرفی شده اند.

معاون عمرانی و برنامه ریزی اضافه کرد:پیگیری و به نتیجه رساندن بازنگری طرح های هادی روستایی و نیز تغییر کاربری برخی از طرح های هادی روستایی باتوجه به شرایط موجود از طریق کارگروه کارشناسی بررسی تغییرات طرح های هادی روستائی از اقدامات اساسی برای عمران روستایی بوده است و پیگیری و حل و فصل مسأله واگذاری امتیاز گاز خانگی به جمع کثیری از خانواده های روستایی و شهری فاقد گاز لوله کشی گاز نیز انجام پذیرفته است که گامی مهم برای رفع مشکلات روستائیان به حساب می آمد.

سایر فعالیت های معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان سلماس

 

آسیب شناسی علل تشدید خسارات ناشی از سیل های حادث شده و پیگیری لایروبی مسیل های سیلاب توسط دستگاه های ذیمدخل.

پیگیری و به نتیجه رساندن آسفالت ورودی های شهر سلماس از طریق پروژه های مشارکتی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰ میلیون ریال.

پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به میدان آذربایجان و تلاش در جهت ساماندهی میدان مذکور و پیگیری مستمر جهت حل معضل تجاوز برخی از مغازه ها در میدان به حریم قانونی راه.

نظارت و مراقبت مستمر به ساخت و سازها در شهرستان و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از طریق نهادهای صدور مجوز و پروانه ساخت.

پیگیری مسائل و مشکلات باغداران و کشاورزان درخصوص آبیاری باغات و اراضی کشاورزی و تشکیل جلسات مستمر جهت حل معضلات مربوطه در این بخش.

پیگیری و تشکل جلسات مستمر جهت تخصیص و جذب اعتبار به منظور مکانیزه نمودن آبیاری اراضی کشاورزی و باغات پایاب سد زولا و سد دریک.

پیگیری و تسریع در واگذاری انشعاب آب به پست ۲۰/۱۳۲ کیلو ولت پست سیار برق.

پیگیری و تسریع درخصوص گازرسانی به روستاهای دهستان کره سنی و دهستان کناربروژ بخش مرکزی و نیز پیگیری مکرر جهت دریافت مجوز برای گازرسانی به روستاهای بخش کوهسار شهرستان.

پیگیری و اجرای پروژه اصلاح پیچ کوزه رش با اعتباری بالغ بر ۲۸۰۰ میلیون ریال که یکی از پیچ های خطرناک و حادثه آفرین در بخش کوهسار بوده است.

پیگری مسائل و مشکلات مربوط به مسکن مهر در شهرستان سلماس و دستور اقدام لازم به ادارات ذیمدخل جهت حل مشکلات این مساکن.

پیگیری دریافت قیر رایگان از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت آسفالت معابر روستائی شهرستان.

آسیب شناسی علل تشدید خسارات ناشی از سیل های حادث شده و پیگیری لایروبی مسیل های سیلاب توسط دستگاه های ذیمدخل
پیگیری و به نتیجه رساندن آسفالت ورودی های شهر سلماس از طریق پروژه های مشارکتی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰ میلیون ریال
پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به میدان آذربایجان و تلاش در جهت ساماندهی میدان مذکور و پیگیری مستمر جهت حل معضل تجاوز برخی از مغازه ها در میدان به حریم قانونی راه
نظارت و مراقبت مستمر به ساخت و سازها در شهرستان و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از طریق نهادهای صدور مجوز و پروانه ساخت.
پیگیری مسائل و مشکلات باغداران و کشاورزان درخصوص آبیاری باغات و اراضی کشاورزی و تشکیل جلسات مستمر جهت حل معضلات مربوطه در این بخش
پیگیری و تشکل جلسات مستمر جهت تخصیص و جذب اعتبار به منظور مکانیزه نمودن آبیاری اراضی کشاورزی و باغات پایاب سد زولا و سد دریک
پیگیری و تسریع در واگذاری انشعاب آب به پست ۲۰/۱۳۲ کیلو ولت پست سیار برق
پیگیری و تسریع درخصوص گازرسانی به روستاهای دهستان کره سنی و دهستان کناربروژ بخش مرکزی و نیز پیگیری مکرر جهت دریافت مجوز برای گازرسانی به روستاهای بخش کوهسار شهرستان.
پیگیری و اجرای پروژه اصلاح پیچ کوزه رش با اعتباری بالغ بر ۲۸۰۰ میلیون ریال که یکی از پیچ های خطرناک و حادثه آفرین در بخش کوهسار بوده است.
پیگری مسائل و مشکلات مربوط به مسکن مهر در شهرستان سلماس و دستور اقدام لازم به ادارات ذیمدخل جهت حل مشکلات این مساکن.
پیگیری دریافت قیر رایگان از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت آسفالت معابر روستائی شهرستان

 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *