امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی در سلماس

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سلماس گفت: ۲۷ میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال تسهیلات از ابتدای امسال برای اشتغال مددجویان این نهاد پرداخت شده است.

 

 

مهدی خضرلو در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با پرداخت این تسهیلات، ١٥٣ نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سلماس به مرحله اشتغال و خود اتکایی رسیده اند.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) سلماس با توجه به نظارت دقیق و کامل عوامل این نهاد نتایج خوبی را در زمینه اشتغال زایی داشته است، اظهار کرد: ایجاد اشتغال با هدف خودکفایی مددجویان گام بزرگی در توانمندسازی و خروج افراد زیر پوشش کمیته امداد از چرخه حمایتی است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سلماس بیان کرد: در قالب طرح های اشتغال زایی ٤٠ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد حمایتی برای دریافت آموزش های بلندمدت در رشته های قالی بافی و خیاطی به آموزشگاه های فنی حرفه ای معرفی شده اند که پس از اتمام آموزش ها، مشغول به کار می شوند.
وی اضافه کرد: همچنین در سال جاری ٦٠ میلیارد ریال کمک مردمی در این شهرستان برای کمک به نیازمندان جمع آوری شده است.
خضرلو افزود: ١٢ میلیارد ریال از این مشارکت ها از محل جمع آوری زکات، پنج میلیارد ریال از طریق صندوق صدقات، هشت میلیارد ریال از محل فعالیت مراکز پنج گانه نیکوکاری و حدود ٣٥ میلیارد ریال دیگر از محل سایر کمک های مردمی از قبیل جشن های عاطفه ها، نیکوکاری و طرح مفتاح الجنه بوده است.
به گزارش ایرنا؛ سه هزار و ۱۶۷ خانوار در شهرستان سلماس زیر پوشش کمیته امداد این شهرستان قرار دارند.
طبق پیش بینی ها امسال بیش از ٢٠٠ طرح اشتغالزا برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سلماس اجرا شده و به ثمر نشستن این طرح ها در ابعاد گوناگون نتایج مثبتی برای مددجویان به همراه داشته است .

 

 

ایرنا

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *