امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

محمد و فاطمه در صدر اسامی انتخابی مردم سلماس

 

رئیس اداره ثبت احوال سلماس گفت: محمد، امیرعلی و امیرمحمد بیشترین اسامی انتخابی مردم این شهرستان برای نوزادان پسر و فاطمه، رها و یسنا بیشترین اسم انتخابی آنان برای نوزادان دختر است.
 

بهمن آقاجان زاده روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه امسال ۲ هزار و ٨٦٤ مورد ولادت در سلماس ثبت شده است، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته ٣ درصد کاهش را نشان می دهد.
به گفته وی تعداد ازدواج های ثبت شده در ۹ ماه نخست سال جاری در این شهرستان یکهزار و ٤٤٠ مورد بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل /به میزان یکهزار و ٤٨١ مورد/، حدود ۲.۷ درصد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: از مجموع تعداد ازدواج ثبت شده در این شهرستان ٦٠٣ مورد در مناطق شهری و ٨٣٧ مورد در مناطق روستایی ثبت شده است.
وی با اشاره به رشد ۱۴.۸ درصدی طلاق در این شهرستان در سال جاری نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: در این مدت ١٧٨ مورد طلاق در سلماس به ثبت رسیده که ٩٨ مورد آن در مناطق شهری و ٨٠ مورد نیز در مناطق روستایی سلماس بوده است.
رئیس اداره ثبت احوال سلماس همچنین از ثبت ٧١٤ مورد فوت در این شهرستان در ۹ ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این میزان افزایش ١٢ درصدی میزان فوت های ثبت شده را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
وی از صدور و تحویل ۳۷ هزار و ٣٩٤ فقره کارت هوشمند ملی در سلماس از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اظهار کرد: چهار هزار و ٦٦٣ فقره شناسنامه نیز امسال در این شهرستان مکانیزه شدهاست.
به گزارش ایرنا ثبت به موقع وقایع چهارگانه حیاتی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه ریزان کشور بوده و اقدام به موقع در مورد آن ضروری است.
ثبت احوال در ارتقاء امنیت و حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *