امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

بررسی پتانسیل های مرز کوزه رش سلماس با حضور سفیر ایران در ترکیه

 

سفیر ایران در ترکیه به همراه استاندار اذربایجان غربی و نماینده مردم این شهرستان در مجلس, با حضور در مرز کوزه رش سلماس پتانسیلهای این مطقه برای ایجاد مرز رسمی با کشور ترکیه را بررسی کردند.

 

 

طاهریان فر سفیر ایران در ترکیه با حضور در منطقه مرزی کوزه رش سلماس به همراه استاندار اذربایجان غربی و نماینده مردم سلماس در مجلس و اعضای شورای اداری و تامین این شهرستان، اخرین وضعیت این منطقه و پتانسیلهای موجود برای ایجاد مرز رسمی با کشور ترکیه را بررسی کردند.
طاهریان فر در حاشیه این سفر در گفت و گو باخبرنگاران با اشاره به ظرفیت های مطلوب موجود در این منطقه مرزی، اظهار کرد: ایجاد مرز رسمی کوزه رش گلینجک با پیگیری های نماینده مردم سلماس در مجلس از قبل در دستور کار قرار گرفته و هم کانون در حال رایزنی برای انجام و تحقق این مرز رسمی با کشور ترکیه هستیم.
وی تصریح کرد: ایجاد مرز رسمی بین دو کشور، مراحل مختلفی دارد که که قدم به قدم در حال طی این مراحل هستیم تا انشالله بتوانیم ایجاد این مرز رسمی را به سرانجام برسانیم.
محمدمهدی شهریاری استاندار آذربايجان غربي نیز در این خصوص بیان کرد: باتوجه به اینکه آذربایجان غربی به عنوان دروازه ورود به اروپا محسوب می شود، تعداد مرزهای زمینی موجود بینترکیه و ایران برای این حجم مبادلات تجاری پاسخگو نیست و برای افزایش حجم مراودات تجاری و انتقال کالا با این کشور همسایه، به ایجاد یک یا دو مرز رسمی دیگر با ترکیه نیازمندیم.
شهریاری اذعان کرد: ایجاد مرز رسمی بین دو کشور یک رویداد سیاسی است که باید در این خصوص اقدامات لازم برای عقد این تفاهم سیاسی را به اتفاق سفیر محترم اغاز کرده ایم و امیدواریم هرچه سریعتر بتوانیم این مرز رسمی را با کشور دوست و برادرمان ترکیه ایجاد کنیم.
استاندار اذربایجان غربی تصریح کرد: قطعا ایجاد این مرز رسمی میتواند کمک شایانی درراستای توسعه اقتصادی استان و ارتقای سطح معیشتی مردم محروم این منطقه بکند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *