امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

مادران و همسران شهدا؛ اسوه های صبر و صلابت

 

امام جمعه سلماس با اشاره به فرارسیدن روز تکریم مادران و همسران شهیدان، گفت: مادران و همسران شهدا، اسوه‌های صبر و صلابت در جامعه اسلامی هستند.

 

 

به گزارش سلماس یوز- حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلماس افزود: مادران و همسران شهدا با الگوگیری از شخصیت والای حضرت ام البنین (س) فرزندانی را تربیت کردند که جان دادن در راه اسلام را افتخار و آرزوی خود می دانستند.
وی با بیان اینکه عزت، اقتدار و استقلال کشور مرهون شهدا و فداکاری خانواده معظم شهداست، اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است و همه باید به این امر مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی گفت: در شرایطی که دشمنان با انجام فتنه های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی سعی دارند تا مادران را از مسیر حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت ام البنین (س) منحرف سازند، این وظیفه مادران و همسران شهداست که با آگاهی رسانی به مادران و زنان جوان تر، توطئه های دشمنان را نقش بر آب کنند.
امام جمعه سلماس هفته احسان و نیکوکاری و منابع طبیعی و آبخیزداری را ۲ مناسبت مهم پیش رو معرفی کرد و همکاری همه جانبه مسئولان و مردم برای کمک به خانواده های بی بضاعت در این ایام را خواستار شد.
وی با اشاره به روز درختکاری و قابل تحسین بودن اقداماتی همچون کاشتن هر درخت با نام و یاد یک شهید، گفت: قرار است در این هفته نهال هایی به یاد شهدای سلماس توسط منابع طبیعی کاشته شود که از همه مردم دعوت می شود در انجام این کار همکاری داشته باشند.
به گزارش ایرنا روز ۱۳ جمادی‌الثانی روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت این نامگذاری این است که حضرت «ام البنین» همسر حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس در چنین روزی روی در نقاب خاک پیچید و در جوار رحمت حضرت حق آرمید.
تکریم مادرانی که به ندای پیر و مراد خود، معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفتند و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود، آنان را برای حضور در جبهه ها آماده کردند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *