امروز ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

۲۳۰میلیارد ریال برای اتمام طرح های ملی سلماس تخصیص یافت

 

فرماندار سلماس گفت: ۲۳۰ میلیارد ریال برای تجهیز و بهره برداری سه طرح ملی ندامتگاه، بیمارستان و ورزشگاه پنج هزارنفری در این شهرستان تخصیص یافته است.

 

 

مرتضی اصغری روز در حاشیه بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های ملی سلماس افزود: این طرح ها تا پایان سال جاری به بهره بهرداری می رسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ندامتگاه این شهرستان ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره برداری از آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه تخصیص یافته است.
وی افزود: ظرفیت اسمی این ندامتگاه ۵۰۰ نفر است و در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهرستان سلماس قرار دارد.
فرماندار سلماس ادامه داد: برای طرح ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه و برای بهره برداری از آن ۶۰ میلیار ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
اصغری بیان کرد: ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: بیمارستان سلماس نیز یکی دیگر از طرح های ملی این شهرستان بوده و تا کنون برای احداث آن بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: اجرای این طرح از راه و شهرسازی گرفته و بهره برداری از آن به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی واگذار شد تا به زودی شاهد افتتاح این پروژه ملی باشیم.
به گزارش ایرنا استادیوم ۵ هزار نفری سلماس جزو فضاهای ورزشی در حال ساخت بوده که عملیات اجرایی آن در ۵ هزار متر مربع از اوایل سال ۸۸ آغاز شده است، این استادیوم در هفت کیلومتری سلماس درحال ساخت بوده و شامل زمین چمن استاندارد، پیست دو و میدانی و سیستم روشنایی برای بازی های شبانه است.
بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی سلماس دارای بخش های اورژانس، رادیوگرافی، درمانگاه های عمومی و تخصصی، ICU ، CCU، جراحی، بستری، زایمان، کودکان، مرکز دیالیز و تصویربرداری، سونوگرافی، استریل، ICCU است؛ این بیمارستان با مساحت ۱۳ هزار و ۴۷۱ متر مربع در حال احداث است.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *