امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

کاهش ۴ درصدی تعداد ازدواج در سلماس

کاهش ۴ درصدی تعداد ازدواج در سلماس

 

 

 

رییس اداره ثبت احوال سلماس گفت: تعداد ازدواج های ثبت شده در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافته است.

بهمن آقاجان زاده در گفت و گو با خبرنگار جام جم افزود: در سه ماهه نخست امسال ۴۸۵ مورد ازدواج در شهرستان سلماس به ثبت رسیده است در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۴۶۵ مورد بود.
وی اضافه کرد: از مجموع تعداد ازدواج ثبت شده در این شهرستان ۱۹۲ مورد در مناطق شهری و ۲۹۳ مورد در مناطق روستایی ثبت شده است.
وی با اشاره به رشد طلاق در این شهرستان طی سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، اظهار داشت: در این مدت ۸۲ مورد طلاق در سلماس به ثبت رسیده که ۵۳ مورد آن در مناطق شهری و ۲۹ مورد نیز در مناطق روستایی سلماس بوده است.
رییس اداره ثبت احوال سلماس همچنین از ثبت ۲۲۵ مورد فوت در این شهرستان طی سه ماه سال جاری خبر داد و گفت: این میزان کاهش ۲ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
آقاجان زاده افزود: امسال ۹۴۸ مورد ولادت را در سلماس ثبت شده که ۱۰ درصد بیشتر از سه ماهه سال گذشته است.
وی اضافه کرد: محمد، امیرعلی و امیرحسین بیشترین اسامی انتخابی مردم این شهرستان برای نوزادان پسر و فاطمه، یسنا و آوا بیشترین اسم انتخابی آنان برای نوزادان دختر است.
وی از صدور و تحویل ۲۰ هزار و ۲۲۰ فقره کارت هوشمند ملی در سلماس از ابتدای سال تاکنون خبر داد و بیان کرد: ۲ هزار و ۱۱۵ فقره شناسنامه نیز امسال در این شهرستان مکانیزه شده است.
به گزارش ایرنا ثبت به موقع وقایع چهارگانه حیاتی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه ریزان کشور بوده و اقدام به موقع در مورد آن ضروری است.
ثبت احوال در ارتقا امنیت و حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد.

 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *