امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

رضايت ٨درصدي از عملكرد شوراي اسلامي شهر سلماس،آيا همچنان شاهد رويه سابق شورا خواهيم بود⁉️

 

رضايت ٨درصدي از عملكرد شوراي اسلامي شهر سلماس،آيا همچنان شاهد رويه سابق شورا خواهيم بود⁉️

 

 

 

همانطور كه طي نظرسنجي اخير سلماس نيوز در خصوص عملكرد شوراي اسلامي شهر سلماس نمايان شد ٩٢درصد شركت كنندگان در نظرسنجي مذكور از عملكرد شورا اعلام نارضايتي نمودند.

اين نظرسنجي پاياني بود بر تمام شك و شبهه ها در خصوص عملكرد شورا،و اين اختلاف فاحش به نيكي نمايان مي سازد كه شوراي دور پنجم تاكنون نتوانسته است انتظارات به حق مردم را جوابگو باشد و بتواند جواب اعتماد آنان را بدهد.

اگر در عملكرد شورا ژرف نگري داشته باشيم خواهیم دید با توجه به اینکه بیش از یکسال است اعضای کنونی زمام امور را بدست گرفته اند و اعضای کنونی «روی کاغذ» انتخاب مطلوبی برای شهر بودند نه تنها عملکردی که شایسته مردم سلماس باشد از خود بروز‌ ندادند بلکه با افتادن به تسلسل از جمله دخالت در امورات منطقه ویژه به قهقرا گراییده و بسیار ضعیفتر از انتظارات ظاهر شدند و حتي زمزمه هايي در خصوص به كارگيري افراد در بخش هاي مختلف شهرداري توسط شوراي دور پنجم به گوش مي رسد

اينك كه با گذشت يكسال شوراي محترم نتوانسته رضايت مردم را جلب نمايد و مردم با تيزبيني هرچه تمام در نظرسنجي اخير ديدگاه خود را بيان نمودند بايد منتظر ماند و ديد اعضاي شورا رويه سابق را ادامه خواهند داد و با به نارضايتي مردم خواهند افزود يا با تغيير رويه، بازگشت به سمت مردم و در راس امور قرار دادن امورات مردم جايگاه خود را نزد مردم ارتقا خواهند بخشيد؟

همانطور كه ميدانيم تاسيس نهاد شىورا در راستاي ارتقاي مشاركت مردم در امورات بوده و بسياري از وظايف شورا مشاركت با مردم در تصميم گيري ها و ارتباط تنگاتنگ با مردم مي باشد كه اين مشاركت را هنوز مردم سلماس احساس نكرده اند و اعضاي شورا نيز اينك خود را يك پله بالاتر از مردم تلقي ميكنند و گويي خود را از مردم جدا ميبينند.

مگر نه چنين است كه تمامي منتخبين مردم در شعار هاي انتخاباتي دم از شهري آباد ميزدند و مردمي كه در اداره امور شريك خواهند بود؟

آن شهر آباد و عاري از مشكلات در عرصه هاي مربوط به عملكرد شورا كجاست و آن مردمي كه به شما راي اعتماد دادند اينك چرا از آن اظهار پشيماني ميكنند و اظهار يأس؟

آيا به عملكرد خود با دقت انديشيده ايد؟
براي مردم و شهر چه كرديد؟كدام گره از گره هاي شهر را باز كرديد و كدامين درد از دردهاي مردم را درد خود انگاشتيد؟

گويي از شورا بودن فقط به نوشتن چند سطر مقاله و جوابيه و بازي با الفاظ و همچنين زر نشان دادن آهن بسنده نموديد!

چنين نيست كه هرچه بگوييد مردم آنرا باور كنند

جنابان شورا

دوصد گفته چون نيم كردار نيست

اگر بجاي آن همه حرف ها و نشان دادن عملكرد و اتحاد نداشته اندكي عملكرد مثبت داشتيد اينك در اذهان عمومي نه ٨ درصد بلكه بالاي ٨٠ درصد موافق داشتيد

اكنون بايد گفت آن عضو محترمي كه دم از استعفا مي زد،با نارضايتي ٩٢ درصدي كسب شده در نظر سنجي فرصت استعفا برايش مهيا شده است

🔺سوالاتي كه مطرح است را اميدواريم با منطق مورد قبول مردم نه با منطق “خود” پاسخگو باشيد همانطوري كه برخي از اعضا در خصوص كرده هاي ديگران خود را پاسخگو دانستند اميدواريم اكنون در قبال ناكرده هاي خويش آن حس جوابگويي تحريك شود

♦️جنابان شورا

🔸 با استقلال شورا چه كرديد؟

🔹 چه اندازه در قبال تصميمات تحميلي براي شورا ايستادگي كرديد؟

🔸 تحت كدامين ضابطه و بنابه كدامين عدل و انصاف با به كارگيري عده اي در شهرداري موافقت نموديد؟

🔹 به جز چندين جشن و مراسم پر حاشيه و همچنين گفت و شنود هاي بي نتيجه چه عملكرد مثبتي براي شهر داشتيد و كدام عمل مثبت را انجام داديد؟

🔸 دوره آغاز مسئوليت شما روزهاي اوج عمليات هاي عمراني شهرداري بود كه ميتوان از آن جمله آسفالت و لكه گيري معابر،احداث پارك ها و… را نام برد،پس از شروع دوره شما عملكرد شهرداري چگونه شد؟نكند به قول يكي از اعضاي همان شورا شما عزيزان بجز هزينه و دردسر براي شهرداري هيچ نداشتيد؟!

🔹 در خصوص مشاركت هاي مردم و افزودن بر نقش مردم در اداره امور چه گام مثبتي برداشتيد؟

🔹چند نفر از آغاز مسئولیت شما در شهرداری به کارگیری شدند و چند درصد از این افراد،افراد مرتبط با شما بوده اند؟

و مهمترين سوال:

اعضاي محترم شوراي اسلامي دور پنجم شهر سلماس

🔴 با شهر و مردمانش چه كرديد كه ٩٢ درصد شركت كنندگان در نظر سنجي از عملكرد شما اظهار نارضايتي داشتند؟

 

 

.

 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *