امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

نقد منصفانه توام جزء جدایی ناپذیر رسانه ها می باشد

 

امام جمعه سلماس:نقد منصفانه توام جزء جدایی ناپذیر رسانه ها می باشد

 

خبرنگاران نشریه “ارویل” به مناسبت انتشار اولین شماره  با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی امام جمعه سلماس دیدار کردند.

امام جمعه سلماس در این دیدار از کسب مجوز و انتشار نشریه اختصاصی شهرستان سلماس به نام “ارویل” استقبال نمود و افزود:برا یعوامل این نشریه در فعالیت های آتی خود در نشریه ارویل آرزوی توفیق دارم و امیدوارم این نشریه بتواند با سعی مضاعف خبرنگاران و سایر عوامل شایسته و در خور شهرستان سلماس باشد.

حجت الاسلام سید محمد موسوی با اشاره به اینکه نقد منصفانه جزء جدایی ناپذیر رسانه ها می باشد گفت:رسانه ها اعم از رسانه های مکتوب،مجازی و دیداری باید در نقد ها تیزبینانه قدم بردارند،عنصر خیرخواهی در نقد رسانه ها مشهود باشد و هیچ تهمت و توهینی را به اشخاص حقیقی و حقوقی روا ندارند قطعا هر رسانه ای که این مهم را در راس توجهات خود قرار دهد موفق خواهد بود و مردم نسبت به این رسانه ها دیدگاه مطلوبی خواهند داشت.

وی افزود:رسانه ها باید ارتباط تنگاتنگی با مسئولین داشته باشند،حرف و سخن مردم را به مسئولین برسانند و در خصوص معضلات و مشکلات پیگیر باشند،درد مردم را درد خود بدانند و همانطوری که باید عملکرد مثبت مسئولین را به گوش مردم برسانند بایستی ضعف مسئولین و دستگاه ها را نیز انعکاس دهند البته به شرطی که صرفه وصلاح کشور و مردم همواره مورد توجه رسانه ها باشد.

امام جمعه سلماس در ادامه بیانات خود با اشاره به اینکه وحدت و انسجام بین مسئولین باید به طوری باشد که مردم از این اتحاد احساس آرامش داشته باشند و بدانند که مسئولین با اتحاد و انسجام خود همواره پیگیر امورات مردم هستند و مردم را ولی نعمتان حقیقی خود می دانند،اتحاد رمز موفقیت است و هر مسئولی که از قافله اتحاد عقب ماند مسئول موفقی نخواهد بود و استحقاق یک لحظه حضور در پست خود را ندارد.

وی در ادامه بیانات خود به نقش رسانه ها در امید افزایی در جامعه اشاره کرد و گفت:تمامی مسئولین علی الخصوص رسانه ها که به واسطه قدرت رسانه ای خود ارتباط وسیع تری با مردم دارند باید از القای حس سر خوردگی و نا امیدی در جامعه بپرهیزند و همواره به امید افزایی در جامعه و نشایط بخشی به مردم با انتشار اخبار مثبت و امید بخش امید و اطمینان را در دل مردم زنده نگه دارند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *