امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

شور و شعور حسینی در کنار یکدیگر حماسه می آفرینند

 

 

 

شور و شعور حسینی در کنار یکدیگر حماسه می آفرینند

 

حجت‌الاسلام میلاد اسماعیلی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سلماس در گفت‌وگو با خبرنگار ارویل ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله(ع) گفت:در سایه توجهات حضرت بقیه الله العظم(عج) امسال نیز شهد برگزاری مراسمات عزاداری بمناسبت ماه محرم هستیم و با تعامل و همکاری مردم مومن و هیئت‌های عزاداری شاهد برگزاری برنامه‌های مهمی در شهرستان سلماس هستیم که از آن جمله میتوان به مراسمات عزاداری سطح شهر،مساجد و حسینیه ها هستیم.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سلماس افزود:شور و شعور حسینی در کنار یکدیگر حماسه می آفرینند و عظمت و شکوه مراسمات ماه محرم را به رخ جهانیان میکشند و بحمدالله جامعه حسینیت شهرستان سلماس همواره این دو مولفه را توأمان در دستور کار خود قرار می دهد و از این طریق با شکوه وصف ناپذیری برای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش عزاداری میکنند.

 

وی ادامه داد: شور و شعور حسینی در دل و جان مردم سلماس موج می‌زند،اینجا شهر دلباختگان سید الشهدا می باشد و از دیرباز وصف عزاداری اش تحسین همگان را بر انگیخته است.

اسماعیلی ضمن ابراز رضایت از اجرای مراسمات عزاداری به صورت منظم و منسجم در شهرستان سلماس عنوان داشت: با حضور و فعالیت مستمر عزیزانی که نظم و انسجام هیئات مذهبی را بر عهده دارند این مراسمات در کمال نظم و آرامش اجرا می شوند.

 

وی افزود:در سایه جانفشانی نیروهای عزیز نظامی،انتظامی و امنیتی و در ظل توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه مردم ایران اسلامی در جای جای این مرز و بوم در امنیت بی نظیر و مثال زدنی برای شهدای این ماه عزاداری میکنند که جا دارد از زحمات و مجاهدت های این بزرگواران علی الخصوص نیروهای انتظامی که در برقراری نظم و امنیت دستجات و هیئات عزاداری در طول ماه محرم تلاش میکنند نهایت تشکر را بعمل آوریم.

این مسئول گفت:روحانیت نقش رفیعی در تبیین فرهنگ عاشورا به عهده دارد و جامعه روحانیت سلماس در این راستا و ترویج فرهنگ عاشورا با برپایی منابر پرمحتوا درصدد تببین فرهنگ ایثار و شهادت هستند که جادارد از زحمات این بزرگواران نیز تقدیر بعما آید.

 

اسماعیلی با اشاره به نقش مداحان در تبیین پیام عاشورا گفت:مداحان در خط مقدم جبهه  فرهنگی قراردارند،از این رو باید با انتخاب اشعار و مدایح مناسب مجالس عزاداری را اداره کنند و به جد از خرافه گویی پرهیز نمایند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سلماس ادامه داد:سلماس سنت های خاص خود را برای عزاداری دارد،برخی از این سنن با جان و دل مردم عجین شده اند که جا دارد همه هیات های مذهبی،هیات امنای مساجد،روحانیون و عزاداران در حفظ و گسترش این سنت ها اقدامات لازم را انجام بدهند.

حجت الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: گسترش عزاداری امام حسین(ع)، شناخت جنبه معرفتی نماز، استفاده صحیح از خطابه‌ها، منبرها و دوری از خرافات از برنامه‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی می باشد که عوامل این سازمان با همکاری جامعه حسینی شهرستان سلماس تاکنون در رسیدن به این برنامه ها موفق عمل کرده است.

 

 

 

.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *