امروز ۱۳۹۸/۱۱/۱

سلماس در زمره سیاسی ترین شهرهای ایران

در سپر سیاسی ایران،سلماس از سیاسی ترین شهرهای کشور شناخته می شود،شهری با مردمانی که بینش سیاسی عمیق،قوه تحلیل مثال زدنی مسائل سیاسی و در نهایت مشارکت حداکثری در انتخابات های مختلف نشان از این دارد که زعمای سیاسی به حق سلماس را یکی از سیاسی ترین شهرهای ایران میدانند.
مردم سلماس همواره با مشارکتی مثال زدنی،البته نه صرفا حضور در پای صندوق های رای و بلکه مشارکت همه جانبه و نقش آفرینی در انتخابات مردمانی سیاسی نام گرفته اند و اکنون در فاصله ۶ ماه مانده به انتخابات مجلس بحث انتخابات در محافل سلماس گرم است و حتی پیش بینی می شود انتخابات سال ۹۸ در این شهر یکی از حساسترین،پرچالش ترین و مهمترین انتخابات های بعد از انقلاب باشد.

تنور انتخابات در سلماس زودتر از سایر شهرها روشن می شود
همین ادعا که سلماس سیاسی در جرگه سیاسی ترین شهرها قرار دارد به تنهایی عاملی است برای روشن شدن زودهنگام تنور انتخابات در این شهر است،امروز در کمتر جمعی بحث انتخابات پیش نمی آید،رفت و آمد ها،مجالس و محافل این شهر میتوان گفت از سال گذشته رنگ و بوی سیاست و انتخابات به خود گرفته است و هر یک از مردم سلماس به نوبه و توان خود هیزمی بر تنور انتخابات انداخته و در حفظ فضای شاداب انتخاباتی سهیم اند.

صف کشی جناح های سیاسی و رقبای انتخاباتی حکایت از نبرد تمام عیار انتخاباتی در سلماس دارد
اگر امروز تک به تک افرادی و گروههای سیاسی را که سودای پیروزی در انتخابات آینده را در سر میپرورانند به روی کاغذ بیاوریم خواهیم دید که انتخابات سال ۹۸ در سلماس از حساسیت فوق العاده ای برخوردار خواهد بود و بزنگاه افرادی را میطلبد که سخنگوی مردم در انتخابات باشند و پیروزی در انتخابات هدف اصلی شان نباشد،هدف این باشد که زبان گویای مردم باشند و در مقابل دروغ ها،تهمت ها و فرافکنی ها در روزهای انتخابات بایستند.

حساسیت مردم سلماس برای انتخابشان ستودنیست
انتخابات همواره برای مردم سلماس مفهوم وسیعی داشته است و صرفا بعنوان حضور در پای صندوق های رای خلاصه نمی شود،مردم سلماس با تیزبینی خاص و مثال زدنی از ماهها قبل انتخابات اعمال و رفتار اجتماعی و انتخاباتی افرادی که برای شرکت در انتخابات آماده می شوند را زیر ذره بین قرار داده و در موردشان اطلاعات کافی را بدست می آورند و اکثر موارد انتخاب شایسته ای را انجام می دهند.

مطالبه گری سنت فراموش شده در سلماس
شرحی که گذشت و خصوصیات سیاسی مردم سلماس که بیان شد تنها گوشه ای حساسیت های اکید را نشان میدهد که مردم از خود نشان می دهند اما در کنار این رفتار باید سنت مطالبه گری در شهر را دوباره از پستو ها بیرون کشید و رنگ و جلای دیگری به آن داد.
چنین نباشد که مردم تمامی مشکلات را از چشم مردم ببیند و صرفا به انتقاد از وضع موجود انتقاد و شکوه کنند،مردم مطالبه گر باید نسبت به تمامی اعمال مسئولین توجه داشته باشند،بعنوان ناظر بر امور ادارات و ارگان ها توجه داشته باشند و کاستی ها را بگویند،انتقاد حق مردم است اما در کنار آن باید راهکار نیز ارایه دهند و مهمتر از آن مردمی که خواهان تغییر رو به بهبود هستند باید تغییر را از خود شروع کرده بعنوان یک همراه تیزبین مسئولین را راهنمایی کنند.
اگر چنین دیدگاه و نگرشی در شهر نهادینه شود که مردم و مسئولین در یک جبهه هستند و هر دو باید یکدیگر را یاری کنند بسیاری از مشکلات حل شده و شهر با سرعت بیشتری به سمت توسعه حرکت می کند.

حفظ ارتباط با مردم وظیفه اصلی مسئولین علی الخصوص منتخبین
ارتباط دوسویه بین مردم و مسئولین بسیار راهگشا و موثر است،مسئولین وظیفه دارند در همه حال حرف و سخن مردم را با جان و دل بشنوند،اما حفظ این ارتباط دوسویه از جانب منتخبان مردم اهمیت مضاعفی دارد و مردم باید به کسانی رای دهند که یقین دارند این ارتباط دوسویه را حفظ کرده و همواره دغدغه ی مشکلات مردم را داشته باشد،همیشه و همواره در خدمت مردم بوده و صرفا در ایام منتهی به انتخابات درصدد گسترش این ارتباط نباشد.

مردم در انتخابات آتی مشکل پسند باشند
اعتمادی زودهنگام به شخصی که خود را در معرض رای مردم قرار داده است از آفت های انتخابات است،سلماس باید در انتخابات پیش رو تعصب و ترحم را از خود دور کرده و با تعقل و خردورزی مضاعف فرد مورد نشر را انتخاب کند و قطعا مردمان فرهیخته ی سلماس اینبار علاوه بر آفرینش شور و نشاط مضاعف انتخاباتی،بهترین فرد را راهی پارلمان خواهد کرد.
قطعا با دید وسیع و آینده نگر مردم،شاهد روزهای بهتری خواهیم بود
به امید آن روزها

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *